IDC

Porady

Odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdą Państwo przygotowane przez nas odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące oferowanych przez nas urządzeń do pielęgnacji aparatów słuchowych. Jeśli jednak nie wszystkie Państwa wątpliwości zostały rozwiane, chętnie pomożemy, udzielając indywidualnych wyjaśnień i porad w kwestii doboru i sposobu działania osuszaczy.
Jak dbać o aparat słuchowy?
Wszystkie aparaty słuchowe działają lepiej, gdy są poprawnie pielęgnowane! Najważniejsze dwie czynności, które powinien codziennie wykonywać użytkownik aparatu słuchowego to: osuszanie i dezynfekcja. Ze względu na ograniczoną tolerancję aparatu słuchowego na temperaturę należy osuszać aparat  w sposób bardzo rozważny. Aparat powinien być przewietrzany (nie należy zamykać go szczelnie w pudełku po kilkugodzinnym użytkowaniu). Ważna jest też temperatura suszenia. Może ona być wyższa od temperatury pokojowej, wtedy wilgoć szybciej odparuje, ale musi być kontrolowana. Nie wolno przegrzewać aparatu, gdyż w ten sposób można go trwale uszkodzić. Zbyt wysoka temperatura powoduje najpierw stopienie się ochronnej warstwy izolacji, którą posiada większość aparatów słuchowych, a potem następuje proces uszkodzenia elementów elektroniki. Najlepszym rozwiązaniem kwestii suszenia aparatu słuchowego są nowoczesne elektroniczne osuszacze do aparatów słuchowych. Nie tylko zapewniają odpowiednią stałą temperaturę suszenia, ale także stabilizują ją automatycznie. Są więc bardzo bezpieczne dla aparatu słuchowego. Zapewniają także prawidłową cyrkulację powietrza – aparat jest suszony, a nie tylko podgrzewany. W przypadku większego zawilgocenia można bezpiecznie włączyć osuszanie aparatu ponownie, powtarzając cykl. Z uwagi na bakterie, grzyby i wirusy występujące w każdym ludzkim uchu – przenoszone samoczynnie na aparat słuchowy – zalecane jest odkażanie aparatu dostępnymi środkami (np. nawilżone chusteczki do czyszczenia aparatów słuchowych). Jednak najskuteczniejszy proces dezynfekcji – za pomocą promieniowania ultrafioletowego – zapewniają elektroniczne osuszacze z funkcją UV. W tych modelach osuszaczy cykl klinicznego czyszczenia UV włącza się automatycznie podczas procesu suszenia. Wystarczy wieczorem umieścić aparat w osuszaczu, włączyć urządzenie i wrócić po czysty i suchy aparat rano. Oczywiście w każdej chwili istnieje możliwość przerwania programu suszenia lub ponownego uruchomienia urządzenia. Minimalny pobór prądu nieaktywnego osuszacza pozwala na pozostawienie zasilacza na stałe, bez konieczności codziennego wyłączania z gniazdka. Elektroniczne osuszacze do aparatów słuchowych to połączenie maksymalnej dbałości o aparat słuchowy z minimalnym nakładem pracy ze strony użytkownika, a więc idealne rozwiązanie.
Jakie są zagrożenia dla aparatu słuchowego?

Aparat słuchowy jest urządzeniem elektronicznym dostosowanym indywidualnie do potrzeb każdego użytkownika. Obecnie może to być sprzęt o bardzo dużym zaawansowaniu technologicznym, a więc także kosztowny. Każdy aparat słuchowy, niezależnie od klasy, zaawansowania technologicznego czy modelu, jest narażony na działanie wilgoci. Użytkownicy często zapewniają, że chronią aparat przed zawilgoceniem, stosują się do zaleceń producentów zabraniających moczenia aparatu, wycierają aparat po zdjęciu z ucha suchą chusteczką lub szmatką. Jednak warunki fizjologiczne ucha zewnętrznego, w których pracuje aparat słuchowy, to środowisko wilgotne (nawet u osób, które nie pocą się nadmiernie skóra produkuje wilgoć). Wilgoć dostaje się do wnętrza aparatu słuchowego przy codziennym jego kontakcie ze skórą. W połączeniu z naturalnie produkowanymi przez skórę wydzielinami oraz woskowiną wytwarzaną w kanale słuchowym zewnętrznym ucha ludzkiego, powoduje to stopniowe pogarszanie pracy aparatu słuchowego, a w efekcie końcowym może doprowadzić do uszkodzenia jego elektroniki.

  • Aktywny tryb życia 

Aparaty osób żyjących aktywnie, dzieci (które z natury ruszają się więcej niż dorośli), osób uprawiających sport czy też pracujących fizycznie są w jeszcze większym stopniu narażone na zawilgocenie. Wilgoć to jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzenia aparatu słuchowego i główna przyczyna zużycia podzespołów, z których zbudowany jest aparat słuchowy.

  • Bardzo ważna jest codzienna higiena

Stosowanie właściwej higieny aparatu słuchowego, codzienne czynności pielęgnacyjne nie tylko wydłużają czas jego bezawaryjnego działania, ale także pozwalają na korzystanie w pełni z jakości dźwięku, jaką oferuje dany model aparatu słuchowego. Można powiedzieć, że aparat słuchowy odwdzięcza się użytkownikowi niezawodnym działaniem za czas jaki ten poświęca na jego pielęgnację. Niestety wielu użytkowników nie zapewnia swoim urządzeniom poprawnej pielęgnacji. Skutkiem tego jest częsta awaryjność aparatu słuchowego, która nie wynika z jakości sprzętu, a jedynie ze zbyt małej świadomości użytkownika w temacie dbania o aparat słuchowy. Zdarza się, że osoby posiadające aparaty słuchowe z różnych przyczyn nie uzyskały poprawnej informacji, jak dbać o swój aparat słuchowy.

  • Poprawne czyszczenie i codzienne osuszanie

aparatu słuchowego jest jedną z podstawowych zasad, które zapewniają radosne, komfortowe i bezproblemowe korzystanie z aparatu słuchowego. Osoby, które stosują na co dzień te zasady są najczęściej zadowolone z aparatów słuchowych, mają mniej kontaktów z serwisem, a ich urządzenia działają przez wiele lat bezawaryjnie.

Dlaczego aparaty słuchowe muszą być suszone?

Przy codziennym noszeniu aparatów słuchowych „za uchem” (BTE) lub „w uchu” (ITE) są one narażone na działanie wilgoci z zewnątrz, a także potu i woskowiny. Wydzieliny te gromadzą się w najmniejszych szczelinach mikrofonu, słuchawki i obudowy prowadząc do „gwizdania” lub awarii aparatu słuchowego. Mają również negatywny wpływ na elektronikę umieszczoną wewnątrz aparatów. Powstałe w ten sposób uszkodzenia aparatów słuchowych zmuszają ich użytkowników do częstych i kosztownych napraw, a także obniżają komfort codziennego życia – z mniej sprawnym aparatem słuchowym.

Jak działa suszenie przez konwekcję ciepłego powietrza?
Osuszacz delikatnie osusza aparat słuchowy ciepłym powietrzem o temperaturze 45-50°C (113-122°F ) wykorzystując zasadę konwekcji. Elektronicznie sterowane podzespoły ogrzewają wnętrze urządzenia. Chłodniejsze powietrze z pomieszczenia wpływa przez otwory w podstawie urządzenia, jest ogrzewane i wpływa do komory osuszacza, gdzie są umieszczone aparaty słuchowe. Ciepłe powietrze wchłania wilgoć. To wilgotne powietrze wypływa z przestrzeni suszącej przez otwory pokrywy. Dzięki temu aparaty słuchowe można bardzo skutecznie wysuszyć przy niewielkim poborze energii.
Jak działa suszenie za pomocą wentylatora bez ciepła?
W porównaniu z suszeniem termicznym z użyciem ciepłego powietrza o temperaturze 50°C (122°F), suszenie za pomocą wentylatora działa podobnie jak suszarka do włosów, ale bez ciepła. Ciepłe powietrze z pomieszczenia jest nawiewane przez wysokowydajny wentylator na suszone aparaty słuchowe i suszy je intensywnie, wydajnie oraz energetycznie w krótszym czasie. Silny strumień powietrza usuwa wilgoć i zapewnia najlepsze rezultaty suszenia. Ponieważ nie jest generowane dodatkowe ciepło, ten proces suszenia jest idealny dla wszystkich aparatów słuchowych, w szczególności dla ładowalnych aparatów słuchowych.
Jak często należy suszyć aparaty słuchowe?
Najlepiej co noc. Dzięki temu Twoje aparaty słuchowe są bezpiecznie przechowywane i automatycznie konserwowane. Codzienne suszenie ogranicza awarie, naprawy i znacznie wydłuża żywotność aparatów słuchowych. Komfortowo wysuszone aparaty dają przyjemność korzystania z nich i pozwalają na dbanie o swoje uszy i zdrowie.
Czy lepsze są tabletki do suszenia czy elektroniczny osuszacz?
Zarówno tabletki do suszenia jak i elektroniczne osuszacze mogą służyć do suszenia aparatów słuchowych. Tabletki chemiczne nie są jednak przyjazne dla środowiska, utrudnione jest ich przenoszenie i przechowywanie oraz zachowanie przy tym należytej higieny. Korzystanie z tabletek przy procesie osuszania aparatów słuchowych na dłuższą metę jest też bardzo drogie. Nowoczesne osuszacze firmy flow-med są łatwe w użyciu, suszenie i higiena są bardzo efektywne, a urządzenie jest przyjazne dla środowiska. Konserwacja aparatu słuchowego jest zatem łatwiejsza i kosztuje znacznie mniej w dłuższym okresie czasu.
Co powinienem robić podczas codziennego procesu suszenia?
Przetrzyj aparat słuchowy specjalną czyszczącą i wilgotną ściereczką, wyjmij z niego baterie i umieść je w zagłębieniu (komorze suszenia) lub zostaw baterie w aparacie, ale koniecznie z otwartą komorą baterii. Tak przygotowany aparat słuchowy włóż do osuszacza. Zamknij pokrywę i naciśnij przycisk uruchamiający proces suszenia – to wszystko. Sterowane procesorem wszystkie dalsze kroki programu przebiegają automatycznie.
Jak uruchomić osuszacz?
Włóż okrągłą wtyczkę dostarczonego kabla USB do okrągłego gniazda z tyłu osuszacza (słyszalne „kliknięcie”). Następnie podłącz złącze USB-A do dostarczonego zasilacza USB lub do źródła USB o równoważnej mocy i zgodnego ze standardami.
Jak długo trzeba czekać na wyschnięcie?
Komfortowe suszenie trwa 4 godziny, po tym czasie osuszacze flow-med do aparatów słuchowych wyłączają się automatycznie i przechodzą w stan czuwania. Aparaty słuchowe można pozostawić w osuszaczu do rana.
Czy mogę przerwać proces suszenia?
Tak, naciśnij przycisk przez co najmniej 3 sekundy (poza czasem naświetlania UV-C), osuszacz wyłączy się i można wyjąć aparaty słuchowe.
Osuszacz nie wyłącza się po naciśnięciu przycisku przez 3 sekundy. Co mam zrobić?
Aby zapewnić całkowitą dezynfekcję (4 minuty na początku i na końcu czasu suszenia), nie można tego procesu przerwać naciskając przycisk przez 3 sekundy. Podnieś klapę osuszacza, a następnie dotknij przycisku czujnika przez co najmniej 3 sekundy lub po prostu odłącz przewód zasilający.
Czy muszę wyjąć baterie z aparatu słuchowego przed suszeniem?
Dobrze jest wyjąć baterie przed suszeniem i pozostawić komorę baterii otwartą, ponieważ pozwala to na łatwiejszy przepływ ciepłego powietrza przez aparat słuchowy i poprawia dodatkowo proces suszenia wewnątrz aparatu. Mała wskazówka: Czas pracy baterii jest dłuższy, jeśli są one przechowywane w chłodnym miejscu i nie są narażone na działanie ciepła. Jeśli masz problem z wyjęciem małych baterii z aparatu słuchowego, mogą one również pozostać w nim, ale aparat musi być wyłączony. Zapytaj o to swojego protetyka słuchu.
Dlaczego potrzebuję higienicznego czyszczenia?
Zarazki, bakterie i grzyby występują wszędzie. Słuchawka lub aparat słuchowy umieszczony w uchu stwarzają szczególne ryzyko infekcji ucha. Osuszacze wyposażone w światło UV-C wykonują, oprócz procesu suszenia, również antybakteryjne czyszczenie. Światło ultrafioletowe (UV-C o długości fali 253,7 nm) skutecznie usuwa wszystkie zarazki, bakterie i grzyby do 99,9%, co także chroni Twoje zdrowie.
Co to jest światło UV-C?

Promienie ultrafioletowe stanowią część naturalnego widma światła słonecznego. W zakresie długości fal 253,7 nm (nanometrów) działają bakteriobójczo na bakterie, wirusy, drożdże i pleśń. Dezynfekcja powietrza i powierzchni przez UV-C skutecznie dezaktywuje mikroorganizmy.

Na ciele każdego człowieka występuje wiele rodzajów bakterii, wirusów, drożdży i pleśni. Szczególnie dużo ich pojawia się w miejscach wilgotnych i ciepłych oraz ciemnych, takich jak ludzkie ucho. Przenoszą się one niestety także na aparaty słuchowe. Rozwijając się w takim urządzeniu mogą doprowadzić do jego wadliwego działania, a nawet uszkodzenia. Nie bez znaczenia jest również możliwość zakażenia ucha po włożeniu zainfekowanego aparatu.

Jedną z najbardziej skutecznych metod  pozbycia się tych bakterii, wirusów, drożdży i pleśni jest poddanie ich działaniu promieniowania ultrafioletowego UV. Naturalne światło słoneczne zawiera promieniowanie UV szczególnie silne, np. w wysokich górach. Jak dowiodły badania naukowe najbardziej efektywne działanie bakteriobójcze mają promienie UV o długości fali 253,7nm. Praktycznie zabijają one wszystkie bakterie, wirusy, drożdże i pleśnie w procesie dwukrotnego naświetlania po 4 minuty.

Elektroniczne osuszacze z oferty IDC wykorzystują tę właściwość światła UV w najbardziej efektywny sposób i sterylizują wszystkie rodzaje aparatów słuchowych podczas procesu osuszania. Udowodniono, że 99,9% zarazków jest w ten sposób skutecznie eliminowana, znacznie minimalizując zagrożenia dla zdrowia.

Jakie są zagrożenia związane z promieniowaniem UV-C?
Promienie UV-C w dużych dawkach i przy niewłaściwym stosowaniu mogą powodować zagrożenia dla zdrowia. Na przykład, w przypadku bezpośredniego i intensywnego napromieniowania oczu lub skóry. Dlatego promieniowanie UV-C może być stosowane wyłącznie do produktów technicznych przeznaczonych do utrzymania higieny. Produkty flow-med są znacznie poniżej dopuszczalnych wartości granicznych, posiadają mechanizmy ochronne, a instrukcje obsługi wskazują na prawidłowe użytkowanie. Podsumowując, nie ma żadnych zagrożeń dla użytkownika, jeśli urządzenia są prawidłowo użytkowane.
Ile światła UV-C emituje osuszacz dry-cap uv 3 ®?
Pomiary wykazały średnio maks. natężenie napromienienia 0,33 mW/cm² i maks. dawkę napromieniowania równoważną 732 J/m² bezpośrednio pod urządzeniem z fazą UV-C 2×2 minuty dziennie (co odpowiada jednemu czyszczeniu aparatów słuchowych dziennie). Promieniowanie UV-C urządzenia dry-cap uv 3® pokrywa powierzchnię podstawy okapu wynoszącą 9,4 cm² w ciągu 0,066 godziny (4 minuty). Podczas gdy dawka promieniowania bezpośrednio pod urządzeniem jest zaprojektowana tak, aby wyeliminować 99,9% wszystkich zarazków, wirusów i bakterii, 4 cm przed urządzeniem nie można zmierzyć żadnego promieniowania UV-C, dzięki czemu nie ma zagrożenia dla użytkownika.
Do czego służy światło niebieskie?
Światło niebieskie jest również częścią naturalnego widma światła słonecznego. W zakresie długości fal od 380 do 495 nm (nanometrów) ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe. W medycynie jest z powodzeniem stosowane w leczeniu atopowego zapalenia skóry, trądziku i innych schorzeń skóry. Aparaty słuchowe również wchodzą w kontakt z tymi patogenami. Niektóre modele osuszaczy wykorzystują światło niebieskie do sygnalizacji, a jego działanie przeciwdrobnoustrojowe ma korzystny wpływ na zdrowie.
Czy produkty flow-med są wyrobami medycznymi?
Tak, są to akcesoria zgodne z dyrektywą o wyrobach medycznych MDR 2017/745 i spełniają wszystkie jej wymagania jakościowe i bezpieczeństwa.
Dlaczego ogrzewacz do rąk i power bank w jednym urządzeniu?

Power bank o pojemności 10 000 mAh jest potężnym mobilnym dostawcą energii. W razie potrzeby dwie aluminiowe powierzchnie grzewcze mogą szybko ogrzać dłonie do temperatury 45°C, co jest praktyczne w zimie. Dzięki power bankowi możesz wielokrotnie naładować aparaty słuchowe za pomocą ładowarki, a nawet obsługiwać inne urządzenia mobilne podczas podróży (np. telefony komórkowe, słuchawki Ear Pods). Cenna rezerwa energii w przyrodzie i na wypadek awarii energetycznej.

Jakie są zalety vac-clean uv®?

Wydajny odkurzacz vac-clean uv® wykorzystuje szczoteczkę ultradźwiękową i siłę ssania 60 kPa do usuwania brudu i woskowiny ze wszystkich aparatów słuchowych, słuchawek dousznych RIC do użytku zewnętrznego, nauszników, ochronników słuchu i słuchawek EarPods. Ważne jest, aby urządzenia zostały wcześniej wysuszone pyłowo za pomocą suszenia nawiewnego. Odkurzacz vac-clean uv® ma 3 poziomy mocy, baterię litową 1000 mAh do użytku mobilnego i, oprócz szczotek, różne silikonowe końcówki do wszystkich celów czyszczenia. vac-clean uv® jest klasyfikowany jako wyrób medyczny.

Co to jest przycisk sensoryczny i przycisk dotykowy?
Obydwa przyciski w produktach flow-med to przyciski elektroniczne do uruchamiania programu. Cała sekwencja programu jest kontrolowana za pomocą jednego dotknięcia lub jednego naciśnięcia przycisku. Klawisze sensoryczne działają pojemnościowo poprzez proste dotknięcie ich palcem. Przyciski dotykowe wydają dźwięk kliknięcia po naciśnięciu. Podświetlenie dodatkowo sygnalizuje rozpoczęcie programu.
Do czego służy automatyczna regulacja temperatury pomieszczenia?
Aby uzyskać zawsze stałą i optymalną temperaturę suszenia nawet w różnych środowiskach (na przykład w chłodnej sypialni lub ciepłym salonie), osuszacze do aparatów słuchowych firmy flow-med mają czujnik temperatury, który dostosowuje optymalną temperaturę suszenia kilka razy na sekundę. Pomiar ten automatycznie uwzględnia temperaturę otoczenia, w którym znajduje się osuszacz. Mała wskazówka: osuszacz używany w ciepłych pomieszczeniach oszczędza energię elektryczną.
Czy osuszacze wyłączają się automatycznie?
Tak, wszystkie produkty flow-med automatycznie przełączają się w tryb gotowości po zakończeniu procesu suszenia lub higienicznego czyszczenia.
Ile energii zużywają osuszacze flow-med podczas pracy oraz w stanie czuwania (stand-by)?
Wszystkie produkty flow-med zostały zaprojektowane z myślą o oszczędzaniu energii. Dla przykładu, koszty energii elektrycznej na rok przy codziennym użytkowaniu i stałym trybie gotowości dla osuszacza wynoszą poniżej 1 euro (do obliczeń wzięto: 0,25 € za kWh). Zasilacze USB mają najnowszy, niski poziom energetyczny klasy VI.
Jaką rolę pełni mikroprocesor?
Mikroprocesor jest rdzeniem, kontroluje i monitoruje wszystkie funkcje w każdym produkcie flow-med. Czujniki rejestrują wszystkie wewnętrzne i zewnętrzne wartości pomiarowe. Czas i temperatura suszenia zostały dopasowane tak, aby uzyskać doskonałe rezultaty suszenia i czyszczenia. Mikroprocesor monitoruje wszystkie systemy istotne dla bezpieczeństwa produktów i znacznie ułatwia konserwację.
Czy mogę korzystać z portów USB innych osób?
Urządzenia USB są dostarczane w komplecie z osuszaczami flow-med i są wyposażone w wysokiej jakości zasilacze USB 5V, które należy używać przede wszystkim do obsługi tych urządzeń. Jeśli chcesz korzystać z innych źródeł USB w podróży (np. porty USB w hotelu, samochodzie, komputerze, sprzęcie audio lub telewizorze), jest to możliwe ze wszystkimi źródłami, które są zgodne z międzynarodowym standardem USB 2.0. Zawsze używaj dołączonego kabla USB, ponieważ okrągła wtyczka po stronie urządzenia jest łatwa do podłączenia bez pomyłki.
Czy mogę także suszyć i pielęgnować implanty ślimakowe?
Tak. Delikatne suszenie i odpowiednio dozowana higiena światłem UV-C są szczególnie ważne dla systemów implantów ślimakowych (CI). Ponieważ urządzenia CI z cewką nadawczą i magnesem są znacznie większe niż zwykłe aparaty słuchowe, istnieją specjalne urządzenia do ich pielęgnacji, które mieszczą 2 systemy CI. W naszej ofercie takim urządzeniem jest osuszacz DRY-SPACE UV.
Czy mogę jednocześnie wysuszyć i naładować ładowalny aparat słuchowy/aparat słuchowy wielokrotnego ładowania?
Przy codziennym użytkowaniu aparatów słuchowych zasilanych akumulatorowo jednoczesne zasilanie baterii i pielęgnacja to absolutna konieczność. Ponieważ ładowanie za pomocą ładowarki trwa wiele godzin, aparaty słuchowe muszą być ładowane nieprzerwanie przez całą noc. We współpracy ze specjalistami w dziedzinie ładowania aparatów słuchowych producent opracował osuszacze z serii dry-cap uv®, które zostały specjalnie zaprojektowane dla potrzeb aparatów słuchowych z możliwością wielokrotnego ładowania.
Czym różni się u-sonic 2 od dostępnych w sklepach myjek ultradźwiękowych?
Dostępne w sklepach myjki ultradźwiękowe nie nadają się do czyszczenia wkładek usznych, szczególnie w przypadku dużych złogów woskowiny. Urządzenie ultradźwiękowe do aparatów słuchowych u-sonic ma 7-krotnie wyższe działanie czyszczące i zapewnia najlepsze rezultaty w zakresie czystości. Mocne ultradźwięki o częstotliwości 46 kHz zapewniają kliniczną czystość i higienę w tym samym czasie. Zarazki, bakterie i grzyby zostają wyeliminowane, a zagrożenia dla zdrowia zminimalizowane.
Czym jest ultradźwięk?
Ultradźwięki to fale dźwiękowe o wysokiej częstotliwości (od 20 kHz do 1GHz), niesłyszalne przez człowieka. Mają bardzo szerokie zastosowanie, oprócz wykorzystania w zabiegach kosmetycznych i medycynie używa się ich również do czyszczenia laboratoriów. Metoda czyszczenia powierzchni za pomocą myjek ultradźwiękowych jest bardzo dokładna i sprawdza się tam, gdzie nie można sobie pozwolić na tradycyjne metody. Myjki takie wyczyszczą nawet elementy bardzo niewielkich rozmiarów. Zasada działania czyszczenia ultradźwiękami opiera się na kawitacji. Zjawisko kawitacji polega na powstawaniu i gwałtownym znikaniu pęcherzyków gazowych w cieczy, czemu towarzyszą nagłe zmiany ciśnienia. Lokalny spadek ciśnienia powoduje wrzenie cieczy i tworzenie się pęcherzyków gazu. Po opuszczeniu obszaru szybkiego przepływu ciśnienie znów rośnie a pęcherzyki gwałtownie zapadają się, co w konsekwencji wytwarza fale uderzeniowe. W procesie tym pęcherzyki pary skraplają się gwałtownie z prędkością dźwięku. Mogą wystąpić skoki ciśnienia do 100 000 bar. Te ubytki, które pojawiają się i znikają cyklicznie, praktycznie obrabiają powierzchnię przedmiotu i skutecznie ją czyszczą. W ten sposób brud i woskowina zostają mechanicznie rozpuszczone.
Jaka częstotliwość ultradźwięków jest dobra?
Nie można odpowiedzieć na to pytanie ogólnie i jednoznacznie. Częstotliwości ultradźwiękowe 25 kHz są na przykład przeznaczone dla dużych części maszyn, 40 kHz dla widowisk muzycznych/teatralnych, 46 kHz dla słuchawek a 100 kHz dla soczewek kontaktowych. Częstotliwość, moc i objętość pojemnika (100 ml) u-sonic są dopasowane do uzyskania optymalnego wyniku czyszczenia wkładek usznych.
Jak napełnić wodą urządzenie u-sonic?
Plastikową pokrywę należy napełnić świeżą wodą z kranu aż do wewnętrznego oznaczenia. Następnie wlać tę ilość wody do garnka ze stali nierdzewnej w kształcie litery U. Jest to optymalne napełnienie urządzenia, do którego należy włożyć formy uszne lub inne przedmioty do czyszczenia.
Czy mogę napełniać lub obsługiwać bezpośrednio pod strumieniem wody urządzenie u-sonic?
Nie – nigdy! Urządzenia elektryczne nie mogą być używane w zlewie, wannie ani w pobliżu wody, niezależnie od tego, czy wtyczka jest podłączona do gniazdka. Ze względów bezpieczeństwa zabraniają tego przepisy dot. użytkowania urządzeń elektrycznych.
Co się stanie, jeśli zapomnę napełnić wodą u-sonic?
Jeśli wibracje ultradźwiękowe nie będą mogły zostać absorbowane przez wodę, urządzenie ultradźwiękowe pęknie. Dlatego zawsze najpierw napełniaj je wodą!
Czy dodatki do czyszczenia są przydatne?
Efekty czyszczenia są już bardzo dobre przy użyciu zwykłej wody z kranu. Dodatki czyszczące mogą jeszcze bardziej poprawić rezultaty przy intensywnym czyszczeniu. Muszą jednak być dostosowane do rzeczy, która ma być czyszczona i zalecane przez odpowiedniego specjalistę, jak również odpowiednio dozowane.
Czy mogę wyczyścić wszystkie rzeczy za pomocą ultradźwięków?

Nie, tylko rzeczy nadające się do czyszczenia za pomocą ultradźwięków. Wkładki uszne, ochronniki słuchu, cienkie dźwiękowody i nasadki, monety, medale, odznaki, głowice maszynek do golenia, małe protezy dentystyczne i klamry, stalówki, kolczyki, łańcuszki, pierścionki – tak. Nigdy nie wkładaj żadnych aparatów słuchowych do wody! Aby wyczyścić biżuterię wyposażoną w różnego rodzaju kamienie szlachetne – najpierw zapytaj jubilera!

W jakiej kolejności należy obsługiwać u-sonic?
Jak opisano w instrukcji obsługi: wlać wodę z plastikowej pokrywy do garnka ze stali nierdzewnej, włożyć elementy przeznaczone do czyszczenia, zamknąć pokrywę, włączyć do gniazdka sieciowego i dotknąć przycisku z czujnikiem. Myjka ultradźwiękowa działa automatycznie przez 6 minut i wyłącza się. Następnie można otworzyć pokrywę, wyjąć części i dobrze wypłukać pod bieżącą wodą oraz wysuszyć. Brudna woda z u-sonic musi być wylana po każdym czyszczeniu, proszę też wytrzeć garnek wilgotną szmatką. Urządzenie u-sonic pracuje w trybie krótkotrwałym, tzn. jeśli jest uruchamiane kilka razy z rzędu i mocno się nagrzewa, wyłącza się na krótko.
Jak mogę pozbyć się niepotrzebnych mi już osuszaczy?
Produkty flow-med spełniają swoje zadanie przez wiele lat ku zadowoleniu użytkownika. Jeśli to konieczne, możesz pozbyć się produktów w punktach zbiórki odpadów elektronicznych wyznaczonych przez gminę. Nigdy nie wyrzucaj ich jednak do odpadów komunalnych.
Czy produkty flow-med są bezpieczne?
Bezpieczeństwo produktów jest potwierdzone certyfikatami niezależnych instytutów badawczych. Wszystkie produkty flow-med są całkowicie bezpieczne i testowane przez krajowe i międzynarodowe instytuty badawcze, zgodnie z obowiązującymi standardami UE. Procesor wbudowany w urządzenia monitoruje wszystkie ich funkcje, w tym automatyczny system bezpieczeństwa.
Jak długi jest okres gwarancji?
Wszystkie sprzedawane przez nas produkty spełniają wysokie standardy jakości i posiadają 2-letnią gwarancję. W przypadku napraw gwarancyjnych należy skontaktować się ze sklepem, w którym zakupiono produkty.
Gdzie mogę kupić produkty flow-med?

Osuszacze flow-med sprzedawane są w punktach protetyki słuchu na terenie całej Polski. Jako klient końcowy, prosimy zapytaj swojego zaufanego akustyka o produkty flow-med. Na życzenie klienta udostępniamy listę punktów protetyki słuchu, w których dostępne są nasze osuszacze, znajdujące się najbliżej Państwa miejsca zamieszkania/pobytu. Osuszacze można też zakupić bezpośrednio w naszym sklepie internetowym tutaj. Jeśli jesteś protetykiem słuchu, dostawcą akcesoriów, pośrednikiem lub dystrybutorem aparatów słuchowych – prosimy o bezpośredni kontakt z IDC, wyłącznym dystrybutorem produktów flow-med w Polsce.

Czy mogę korzystać z produktów flow-med za granicą?
Tak, wszystkie produkty flow-med są dostępne na całym świecie. Urządzenia USB 5 V są zgodne z międzynarodowymi standardami. Możesz także użyć standardowych przejściówek podróżnych.
Co mogę zrobić, gdy urządzenie ma wadę fabryczną?
Jeśli urządzenie jest uszkodzone i nie działa zgodnie z instrukcją, należy wyjąć wtyczkę sieciową i oddać je do sprzedawcy. Nigdy nie należy rozkręcać go samodzielnie (utrata gwarancji) ani nie naprawiać samodzielnie (grozi porażeniem prądem).
Jakie są zalety dry-cap uv 1.1®?

Dry-cap uv 1.1® jest odpowiedni do aparatów słuchowych z mniejszą stacją ładującą, takich jak: Z-Power, Styletto, Signia, Starkey Mini Turbo, Phonak Mini.

Jaka jest zaleta dry-cap uv 3.1®?

Osuszacz dry-cap uv 3.1® jest uniwersalny i nadaje się do wszystkich ładowanych aparatów słuchowych ze stacją ładującą, w tym aparatów słuchowych ładowanych w etui ochronnym. Ponieważ jest niezależny od zasilania sieciowego bo ma baterię LiPo ma też wiele innych możliwych zastosowań (np. dezynfekcja UV-C przedmiotów osobistego użytku).

Jaka jest korzyść z zastosowania dry-cap uv 2.1®?

Dry-cap uv 2.1® nadaje się do ładowanych aparatów słuchowych z większą stacją ładującą, taką jak: Resound, Oticon OPN, Phonak Charger Case.

Jaka jest zaleta baterii litowej (LiPo)?
Wbudowana bateria litowa (LiPo) w osuszaczu dry-cap uv 3® zapewnia 5 dni pracy bez zasilania sieciowego, a w trybie higienicznym nawet 60 razy. Po rozładowaniu należy naładować osuszacz za pomocą zasilacza sieciowego stacji ładującej aparaty słuchowe w ciągu około 2,5 godziny. Korzystne jest zastosowanie ładowania niezależnego od sieci zasilającej, dzięki czemu oszczędza się na dodatkowym zasilaczu (zgodnie z przepisami UE).
Czy bateria litowa jest niebezpieczna?
Ostrzeżenia na opakowaniach są obowiązkowe. Jednak baterie litowe (LiPo) są już standardem w wielu urządzeniach elektronicznych, takich jak telefony komórkowe. Zostały one przetestowane, zatwierdzone i są całkowicie bezpieczne w normalnym użytkowaniu. Nie należy ich wrzucać do ognia.
Do czego jeszcze mogę używać vac-clean uv®?

Miniodkurzacz ma wiele zastosowań do czyszczenia, pielęgnacji i higieny ciała (twarz, uszy, nos) oraz wszelkich urządzeń elektronicznych (smartfony, EarPods, okulary, zegarki, piloty, klawiatury).

Co jest przyjaznego dla środowiska w produktach?

flow-med spełnia wymagania dyrektywy UE w sprawie ekoprojektu, począwszy od projektowania, produkcji aż dystrybucji do klienta. Wszystkie produkty charakteryzują się wysoką użytecznością, prostą obsługą, niskim zużyciem energii, długoletnią przydatnością, brakiem szkodliwych substancji (RoHS, REACH), możliwością recyklingu (WEEE) oraz nie mają plastikowych opakowań.

Kontakt

Masz inne pytanie? Skontaktuj się z nami !

Scroll to Top